خانه / Question / با ۲۶ سال توهین و تحقیر و خانواده بی مسئولیت، چکار کنم.

با ۲۶ سال توهین و تحقیر و خانواده بی مسئولیت، چکار کنم.

پرسش و پاسخ های ثبت شدهدسته بندی: سایر مواردبا ۲۶ سال توهین و تحقیر و خانواده بی مسئولیت، چکار کنم.
MARD پرسیده شده در 4 ماه پیش

سلام در طول عمر ۲۶ ساله ام از طرف خیلیا خیلی بهم توهین شده و علتش رو هم هر چی فکر میکنم نمیتونم بفهمم. در واقع احساس میکنم با یک جامعه تماما سادیستیک طرفم که اگه نقطه ضعفی ازت پیدا کنن (مثل کمرو بودن) از همونجا وارد میشن و بیشتر تخریبت میکنن. از شانس نکبت من بزرگترین حملات به اعتماد به نفس و عزت نفسم از طریق اعضای خانوادم صورت گرفته. در واقع یک مادری که چیزی به جز بشقاب غذا و پدری که چیزی به جز کیسه پول نیست و دائم فقط تحقیرت میکنن! من قربانی سیستمی هستم که همه چیزش اشتباس (نه پدر پدره نه مادر مادره نه برادر برادره نه معلم معلمه نه دانشگاه دانشگاهه نه فرهنگ فرهنگه و( . . . و حالا که میخوام برای زندگیم، شغلم و آیندم تصمیم بگیرم اصلا شوق و انگیزه ای ندارم و ترجیح میدم تا آخر عمر توی خونه بشینم تا اینکه وارد این اجتماع وحشی و بی فرهنگ بشم. اصلا سوال من از شما اینه که چطوری میشه توی جامعه ای که رو به تباهیه و به هیچ عنوان جای زندگی نیست شخصیتمونو بازسازی کنیم؟ الان من چیکار کنم؟ لطفا دکتر شیرین زاده پاسخ دهند

با ۲۶ سال توهین و تحقیر و خانواده بی مسئولیت، چکار کنم.
۵ (۱۰۰%) ۱ رای
اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی:
1 سوال
کلینیک روانشناسی پاسخ داده شده در 4 ماه پیش

با احترام.
مطلب شما را خواندم. تمامی این احساسات و افکاری که فرمودید را خیلی از افراد دیگر هم دارند. برای نمونه برخی از آنها را خود من نیز در دوران نوجوانی با خود داشته ام. بسیاری از انتقاداتی هم که فرمودید صحیح است. اینکه پدران و مادران چیز زیادی از تربیت فرزند و همینطور چگونگی عشق و محبت به او نمی دانند. کم نیستند پدرانی که تنها محبت را در پول ، و مادرانی که عشق به فرزند را تنها در غذا و نگرانی می بینند. 
گذشته از تمام اینها، ساختار جامعه ما نیز چندان سالم نیست. ما در جامعه ای زندگی می کنیم که بسیاری از کیفیت های ضروری و الزامی برای زندگی را ندارد. اگر می گویم که با مسائل شما معتقد هستم، به همین دلیل است. البته گذشته از این مسائل، انتقاداتی هم به تفکر شما دارم.
آنگونه که از رنگ و بوی نوشته شما به نظر می رسد، در زندگی خود محبت کافی از جانب پدر و مادر دریافت نکرده اید و جامعه هم مشکلاتی را برای شما پدید آورده است. حالا سوالی که مطرح می شود این است که چه انتخابی می خواهید داشته باشید؟ آیا می خواهید به ادامه این نارحتی ها و کاستی ها ادامه دهید؟ و یا قصد دارید بر علیه آنچه بر شما گذشته است و سبب ناراحتی های فکری و عاطفی برای شما شده است قیام کنید؟
دوست من ، واقعیت این است که شما حق انتخاب دارید. حق انتخاب دارید که تمام عمر خود را در حسرت همین مسائل بگذرانید و یا اینکه تصمیم بگیرید و با استفاده از دوره ها و فنون روانشناسی ، آنچه که در گذشته بر شما اتفاق افتاده است را اصلاح کنید و بتوانید خرابی ها را بازسازی کنید. 
رک به شما بگویم. این شرایطی که شما عنوان کردید شرایط بسیاری از افراد در ایران و حتی جهان است. گذشته دست شما نیست اما اکنون و اینده دست شماست. یا مدام از مصائب گذشته بگویید و یا تلاش کنید تا آینده را با برطرف کردن ویرانی های گذشته بسازید. 
در مورد اینکه چگونه شخصیت خود را بازسازی کنید ، بحث مفصلی است. ابتدا لازم است مشکلات شما بررسی شود که در چه بخش و حوزه ای هست و همینطور چه متد و روشی برای بازسازی شخصیت شما مناسب تر است. سپس با یک رواندرمانگر و روانشناس زبده؛ اقدام به همکاری مستمر داشته باشید. این موضوع زمان بر است اما به هر حال می تواند خرابی های گذشته را تا میزان بسیار زیادی ترمیم کند.
موفق باشید.
امیر شیرین زاده

پاسخ بهچیکار کنم؟
۵ (۱۰۰%) ۱ رای
اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی:
جواب شما