خانه / Question / مشکل در انتخاب همسر و رد کردن تمامی گزینه های معرفی شده

مشکل در انتخاب همسر و رد کردن تمامی گزینه های معرفی شده

پرسش و پاسخ های ثبت شدهدسته بندی: انتخاب همسر و ازدواجمشکل در انتخاب همسر و رد کردن تمامی گزینه های معرفی شده
امیر پرسیده شده در 9 ماه پیش

سلام
مدت بیش از ۱ سال هستش که به فکر انتخاب یه زوج مناسب واسه زندگی خودم هستم و البته شرایطی رو هم دارم.تا الان که نزدیک به ۱۰ مورد رو بهم معرفی کردن نتونستم به هیچ کدومشون اعتماد کنم ؛مخصوصا به همکارام که با دیدن کوچکترین رافتار منفی از اونا ردشون کردم.اگه بخوام راحت بگم از این انتخاب میترسم و ناتوان ازش هستم.شما چه راه حل رو بهم پیشنهاد میکنید.
ممنونم

مشکل در انتخاب همسر و رد کردن تمامی گزینه های معرفی شده
۵ (۱۰۰%) ۱ رای
اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی:
1 سوال
بهترین پاسخ
کلینیک روانشناسی پاسخ داده شده در 9 ماه پیش

با احترام.
بهتر بود ذکر می کردید که به چه علت برخی از این ده نفر را رد کرده اید، اما به نظر می رسد دچار مشکلاتی هستید.
ممکن است رد کردن بیش از حد افراد، ناشی از ترس شما از ازدواج باشد. برخی از افراد به دلیل باورهای نادرست و یا آموزه های غلط، دچار نوعی فوبیا و یا ترس مرضی در انتخاب هستند. در واقع آنها از تشکیل خانواده و همینطور انتخاب همسر می ترسند. این نکته را در نظر داشته باشید که گذشته زندگی فردی و آنچه در خانواده ما گذشته است، نقش بسیار پر رنگی در این مشکلات دارد. اگر مشکل شما چنین ترسی است که لازم است با کمک یک روانشناس به حل مشکل خود بپردازید.
مورد دیگری که می تواند در مورد شما صادق باشد، نوعی کمالگرایی و یا افکار وسواسی است. ممکن است به دلیل کمالگرایی بیش از حد، قادر به انتخاب نباشید. این مورد هم باید بررسی شود و اگر مشکلی این چنین وجود دارد حتماً باید برطرف شود چرا که کمالگرایی در تربیت فرزندان اثر سو بسیار جدی دارد.
نکته دیگر نیز در مورد گذشته روابط عاطفی است. اگر در گذشته شکست عشقی داشته اید و یا روابطه ای که برای شما حل نشده باقی مانده است، این موضوع نیز در عدم انتخاب کنونی شما می تواند نقش داشته باشد.
به هر حال، بهترین کار مراجعه به یک  روانشناس و مشاور، و بررسی کلی ساختار شخصیت می باشد. 
با تشکر. ۲۲۳۲۱۰۵۲ – ۰۹۳۷ ۷۸۵ ۰۹۳۷ 
امیر شیرین زاده 
 

پاسخ بهانتخاب همسر
۵ (۱۰۰%) ۱ رای
اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی:
جواب شما