۵ کلید شادی زندگی زناشویی

کلید شادی زندگی زناشویی: از همین اول زندگی به همراه هم تصمیم بگیرید که زندگی تان سالم و شاد باشد. بودن در یک رابطه راحت نیست اما رابطه ای سالم است که زوج ها بتوانند در کنار فراز و فرود زندگی در کنار هم بمانند. و کلید شادی زندگی زناشویی را بدانند. آن وقت دیگر مهم نیست چه طوفانی در راه است بلکه مهم حفظ رابطه دو سویه به صورت شاد و سالم است تا زمانی که از طوفان به سلامت رد شوند.

مطالب مرتبط: چگونه زندگی زناشویی شاد داشته باشیم؟

۵ کلید برای شادی زندگی زناشویی

  1. چیزهای کوچک را فراموش نکن.

5 کلید شادی زندگی زناشویی

گفتن لطفا و ممنون در ارتباط تان را، برای بعد ذخیره نکنید. مودب بودن در رابطه خیلی مهم است. حتی اگر ۲۰ سال است که با همسرتان زندگی می کنید. بگویید: سپاسگذارم، لطفا، ممنونم و … گفتگویی مودبانه با هم داشته باشید و به او نوشیدنی، خوراکی و … تعارف کنید. فراموش نکنید کمی ادب و خوش صحبتی با همسرتان، احترام و ادبی متقابل را در دراز مدت، رواج می دهد. مطمئن باشید حتما شما زبان زد فامیل می شوید.

  1. با هم ارتباط خوب داشته باشید.

5 کلید شادی زندگی زناشویی

تحقیقات نشان داده است که نحوه ارتباط برقرار کردن (الگوی رابطه شما) مهم تر از سطح تعهد، صفات شخصیتی یا تنش هایتان است. زوج های سالم هیچ زمانی، تفاوت ها و تعارض ها را انکار نمی کنند، اما می دانند که چگونه راه ارتباطی شان را برای هم باز بگذارند. زوج های شاد می دانند که بهترین گفتگو زمانی اتفاق می افتد که هیچ حواس پرتی بین آن دو وجود نداشته باشد، مثل تلفن، لپتاپ، تلویزیون، روزنامه و … .

  1. با هم بخندید.

5 کلید شادی زندگی زناشویی

خنده کل بدنتان را آرام می کند. سیستم دفاعی بدنتان را پالایش می کند و هورمون آندروفین را افزایش می دهد.”لسلی لایل” در کتاب خود تحت عنوان “خنده، راهی به شادی” می گوید: لبخند و خندیدن، احساستان را بهتر می کند حتی اگر مجبور به انجام آن باشید. بنابراین وقتی شما و همسرتان هر دو یک روز سخت را پشت سر گذاشته اید سعی کنید حتی بی دلیل بخندید و لبخند بزنید. تاثیر روانی خندیدن شما را شادتر و سالم تر می کند.

  1. با هم غذا بخورید.

5 کلید شادی زندگی زناشویی

همه اعضای خانواده با هم غذا می خورند و با هم می مانند. میز غذای خانه تان برای تک تک اعضای خانواده، مکانی است برای دریافت مواد معدنی غذایی و روحی. خوردن غذای سالم در کنار خانواده و همسرتان موجب ایجاد نظم در خانه و ایجاد فضایی دوستانه و با نشاط برای گفتگو و شادی می شود.

  1. هر روز معاشقه داشته باشید.

5 کلید شادی زندگی زناشویی

رابطه زناشویی روزانه، یعنی رابطه ای که استرس وقت قبلی را ندارید چون از قبل برای آن برنامه ریزی نکرده اید و هر روز انجامش می دهید. محققان می گویند: داشتن رابطه زناشویی روزانه، سبب کاهش استرس می شود. همچنین زن و شوهر را به هم نزدیک تر می کند، خواب و فشار خون را تنظیم می کند، تنش ها را کم و حتی باعث کاهش سرطان پروستات می شود. رابطه زناشویی روزانه نه تنها، منجر به تقویت رابطه تان می شود بلکه سلامت تان را نیز افزایش می دهد.

مطالب مرتبط: کیفیت زندگی زناشویی

 

مرکز مشاوره فرمانیه: بلوار اندرزگو، ساختمان پارسیان، طبقه پنجم ، کلینیک روانشناسی و مشاوره خانواده
تلفن:  ۲۲۳۲۱۰۵۲ -۰۲۱       ۸۴۹۰۹۴۴ – ۰۹۱۲

مرکز مشاوره صادقیه: فلکه دوم صادقیه، خیابان ستارخان، کلینیک روانشناسی و مشاوره ندای آرامش
تلفن:  ۸۴۹۰۹۴۴ -۰۹۱۲       ۲۲۳۲۱۰۵۲ – ۰۲۱

۵ کلید شادی زندگی زناشویی
۵ (۱۰۰%) ۲ رای s
اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی:

درباره‌ی کلینیک روانشناسی و مرکز مشاوره ازدواج ، خانواده و سلامت جنسی

جامع ترین و تخصصی ترین مرکز مشاوره ازدواج و خانواده. مرکز مشاوره فرمانیه: بلوار اندرزگو، ساختمان پارسیان، طبقه پنجم ، کلینیک روانشناسی و مشاوره خانواده مرکز مشاوره صادقیه: فلکه دوم صادقیه، خیابان ستارخان، خیابان شهدای صادقیه، کلینیک ندای آرامش تلفن: 8490944 -0912 ***** 22321052 - 021

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.