خانه / مشاوره قبل از ازدواج | مشاوره پیش از ازدواج / ۵ راهکار برای کاهش استرس روز عروسی

۵ راهکار برای کاهش استرس روز عروسی

استرس روز عروسی برای هر عروس و دامادی ممکن است اتفاق بیافتد. بدین منظور می توان با راهکاهایی قبل از مراسم عروسی استرس روز عروسی را کاهش داد.

استرس روز عروسی

5 راهکار برای کاهش استرس روز عروسی

یکی از تجربه های منحصر به فرد هر کسی در زندگی تجربه عروس و داماد شدن است و به همین دلیل برای خیلی از افراد این تجربه بی نظیر استرس و دلشوره به همراه دارد.به غیر این عامل که شما در حال تجربه حال جدیدی هستیدکه تاکنون نداشته اید. عوامل بیرونی موثر در ایجاد استرس روز عروسی همگی قابل کنترل هستند. فقط باید آن ها را بشناسید و مدیریت کنید.

حتما بخوانید: اختلاف نظر در نحوه برگزاری مراسم عروسی

۵ راه برای کاهش استرس روز عروسی

5 راهکار برای کاهش استرس روز عروسی

  • اول با همسرتان حرف بزنید.

در مورد نحوه برگزاری مراسم عروسی، و آن چیزی که در ذهن شماستو عروسی دلخواهتان با همسر یا نامزدتان کاملا شفاف صحبت کنید. حرف های او را نیز بشنوید. ممکن است موردی برای شما جزو رویای همیشگی برگزاری مراسم عروسی بوده باشد که برای همسرتان غیر قابل قبولیا از لحاظ مالی بیشتر از برآوردی است که در نظر گرفته اید. به این ترتیب و با شفاف صحبت کردن به تعامل مشترک می رسید. تعاملی که باعث ایجاد آرامش و کاهش استرس میان شما می شود. این نکته را همیشه مد نظر داشته باشید که برگزاری مراسم عروسی تنها شما را دچار استرس نمی کند. داماد نیز به همان اندازه شماه دجار استرس خواهد بود.

  • چک لیست زمان بندی داشته باشید.

یکی از مهم ترین عواملی که باعث می شود شما دچار استرس شوید این است که زمام و سر رشته زمان انجام دادن کارها از دستتان خارج شوید. به همین دلیل بهترین کار تهیه چک لیست زمان بندی کارها است. وقتی که منظم و سازمان دهی شده با روند کارها پیش بروید یکی از مهم ترین دلایل استرس شما کاملا از میان رفته است. نوشته شدن لیست کارها و فردی که مسئل انجام دادن آن است، زمان بندی چند ماهه و هفتگی کارهایی که باید حتما انجام شوند، شماره تلفن های ضروری و … می تواند به شما کمک کند تا به آرامش کامل کارهایتان را مدیریت کنید.

  • کار را به کاردان بسپارید.

خیلی وقت ها دلیل استرس و نگرانی بیش از حد شما این است که می خواهید همه کارها را به تنهایی انجام دهید. شاید بتوانید بعضی از کارها و وظایف را به دیگران محول کنید. از این که در این باره از نامزدتان، دوستان یا اقوام تان کمک بگیرید اصلا احساس خجالت نداشته باشید. خیلی ها دوست دارند در برگزاری مراسمتان به شما کمک کنند ولی تا زمانی که شما از آن ها کمک نخواهید متوجه نیاز شما نخواهند شد. یکی دیگر از کارهایی که می توانید انجام دهید این است که از موسسات یرگزار کننده عروسی به دلیل تجربه و تبحری که در برگزاری جشن ها و داشته اند مدیریت امور را بر عهده می گیرند و یکی از مهم ترین دلایل استرس شما حل خواهد شد. در واقع در برگزاری مراسم عروسیتان شما باید تنها کارهایی را انجام دهید که فقط خودتان می توانید آن ها را انجام دهید. مگر نه در بقیه امور با دیگران صحبت کنید و از آن ها کمک بخواهید.

  • به خودتان برسید.

خوب خوابیدن، ورزش کرده روزانه چند بار در هفته، سالم غذا خوردن، استفاده نکردن افراطی از کافئین و آرامش بخش ها همگی باعث این می شوند که شما آرامش داشته باشید و با تنی آسوده مراسم عروسی را برگزار کنید. همچنین اگر شاغل هستید چند روز قبل از برگزاری مراسم از سر کارتان مرخصی بگیرید تا به دور از دغدغه های محیط کار بتوانید بر روی کارهایتان تمرکز کنید.

  • مثبت فکر کنید.

واقعیت ماجرا این است که باید سعی کنید تا خیلی نگران جزئیات نباشید و بپذیرید که کنترل بعضی امور در دست شما نیست. با توجه به برنامه ریزی هایی که انجام داده اید مطمئن باشید که مراسم جشن عروسیتان به بهرین نحو انجام خواهد شد با این دیدگاه خودتان را برای امور غیر منتظره هم آماده کرده اید. و در صورت اتفاق غافل گیر کننده، به خوبی با آن مواجه خواهید شد. برای اینکه بتوانید مثبت اندیش باشید باید یاد بگیرید بسیاری از حرف هایی که این روزها زده می شوند را نشنیده بگیرید و به بعضی از مسائل و پیش آمد ها با روی خوش و قاطع نه بگوئید.

مرکز مشاوره فرمانیه: بلوار اندرزگو، ساختمان پارسیان، طبقه پنجم ، کلینیک روانشناسی و مشاوره خانواده
تلفن:  ۲۲۳۲۱۰۵۲ -۰۲۱       ۸۴۹۰۹۴۴ – ۰۹۱۲

مرکز مشاوره صادقیه: فلکه دوم صادقیه، خیابان ستارخان، کلینیک روانشناسی و مشاوره ندای آرامش
تلفن:  ۸۴۹۰۹۴۴ -۰۹۱۲       ۲۲۳۲۱۰۵۲ – ۰۲۱

۵ راهکار برای کاهش استرس روز عروسی
۵ (۱۰۰%) ۲ رای s
اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی:

درباره‌ی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.