خانه / کانال تلگرام روانشناسی (چکیده مطالب ) / چهار عنصر کلیدی در عشق و بخشیدن

چهار عنصر کلیدی در عشق و بخشیدن

عشق دادن و بخشیدن است و چهار عنصر کلیدی دارد:

۱-مراقبت (Care):

مراقبت همان چیزی است که در عشق مادر به فرزند دیده می شود مانند دغدغه همیشگی برای سلامت فرزند. یعنی توجه کردن به شریک زندگی.
افرادی که این جنبه عشق را که از والدین خود دریافت نکرده اند در رابطه به همسر خود دچار مشکلات زیادی می شوند، بطور مثال چرا برات کم اهمیتم، چرا به من توجه نمیکنی، چرا حواست به من نیست در حالیکه خانم یا آقا توجه کافی را نسبت به همسر خود دارد.

۲-مسئولیت پذیری (Responsibility):

عشق به مسئولیت پذیری هم نیاز دارد، یعنی هوشیاری نسبت به نیازهای طرف مقابل و واکنش درست، چه نیازهای فیزیکی یک نوزاد باشد و چه نیازهای عاطفی یک شریک زندگی.

۳-احترام (Respect):

احترام عنصر سوم عشق است؛ به این معنی که شریک خود را همانطور که هست بپذیریم و سعی نکنیم او را به آنچه خود دوست داریم تبدیل کنیم. بسیاری از دخترها و پسرها با این نیت که بعد از ازدواج همسرم را تغییر خواهم داد وارد رابطه می شوند، اما یقینا تنها فردی تغییر پذیر است که خود نیز حاضر به تغییر کردن باشد و تلاش دیگران ثمر و نتیجه مثبت و دلخواه در پی نخواهد داشت مگر جنگ و مشاجره.

۴-دانش (Knowledge):

چهارمین و آخرین عنصر دانش است. البته منظور حقایق، آمار و ارقام نیست، بلکه مقصود #دانش_عاطفی است. دانستن اینکه عزیزان ما چه زمانی عصبی، نگران یا تنها هستند. توانایی خواندن و رمزگشایی سیگنال هایی که از طرف مقابل دریافت می کنیم، این بعد از ضروریترین ابعاد عشق ورزیدن است. به معنای ساده فهمیدن و درک کردن شریک زندگی یا هر فردی که با او ارتباط نزدیک داریم. در بسیاری روابط های فرازناشویی(خیانت) این بخش از هنر عشق ورزیدن معیوب است و یک درمانگر بایستی به این شق از عشق ورزیدن توجه لازمی داشته باشد

✅نشان دادن و ابراز هر یک از این چهار جزء، احساس شما را تبدیل به عشقی فعال و بخشنده می کند.
🌷🌷🌷🌷🌷
✅بهره گیری از نکات روانشناسی سواد بهتر زندگی کردن است.

لینک کانال تلگرام : https://t.me/DrRavanshenas_ir

کلمات کلیدی این صفحه : کانال تلگرام روانشناسی ، کانال تلگرام روابط زناشویی 

چهار عنصر کلیدی در عشق و بخشیدن
به این مطلب امتیاز دهید.
اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی:

درباره‌ی کلینیک روانشناسی

جامع ترین و تخصصی ترین مرکز مشاوره ازدواج و خانواده. مرکز مشاوره فرمانیه: بلوار اندرزگو، ساختمان پارسیان، طبقه پنجم ، کلینیک روانشناسی و مشاوره خانواده مرکز مشاوره صادقیه: فلکه دوم صادقیه، خیابان ستارخان، خیابان شهدای صادقیه، کلینیک ندای آرامش تلفن: 8490944 -0912 ***** 22321052 - 021

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.