نامزدی را بهم بزنم؟

بهم زدن نامزدی از جمله مواردی است که ممکن است از طرف یکی از زوجین به خاطر دلایلی در دوره نامزدی اتفاق بیافتد.

آیا نامزدی را بهم بزنم؟

نامزدی را بهم بزنم؟

نامزدی دوره شناخت است. دوره شیرینی که خیلی از افراد به دلیل عدم شناخت، ترس از برچسب خوردن، وحشت از تنهایی، سرزنش والدین، پرسش های دوستان و فامیل و مواردی از این دست، مسائل پیش آمده را حل نمی کنند و وارد زندگی مشترک می شوند.

مطالب مرتبط: توجه به کدام نکات مهم در دوران نامزدی ضروری است؟

به اعتقاد کارشناسان مشاوره پیش از ازدواج موارد متعددی از امور رفتاری وجود دارد که در صورت بروز آن ها میان شما و همسرتان باید به صورت جدی مورد بررسی و در صورت لزوم مراجعه به مشاور صورت بگیرد. و در صورتی که حل نشوند در مورد ازدواج تجدید نظر لازم است. موارد متعددی از امور رفتاری که در صورت بروز آن ها می توان نامزدی را بهم زد در زیر آورده شده است. 

بهم زدن نامزدی:

نامزدی را بهم بزنم؟

  • بد دل است و سوء ظن دارد:

اگر نامزدتان بیش از حد شما را کنترل می کند، در مورد ارتباطات شما می پرسد و از پاسختان قانع نمی شود، در مورد پوشش مناسب شما مدام تذکر می دهد و یا در مواردی از دیده بوسی و احوال پرسی شما با محارمتان ناراحت و دلخور می شود، می توانید در مورد بددلی و سوءظن رفتاری او دقت کنید. اگر فردی دچار بیماری بددلی و سوءظن باشد به سختی می تواند خودش را کنترل کند.

  • اعتیاد به مواد مخدر:

ممکن است در طول دوران خواستگاری و تحقیقات قبل از ازدواج اعتیاد فرد مشخص نگردد و در دوران نامزدی با بیشتر شدن رابطه ها و طولانی شدن حضور افراد در کنار یکدیگر شما متوجه علائمی شوید که نشان دهنده وجود اعتیاد در همسر آینده شماست در این هنگام است که باید به صورت کاملا منطقی عمل کرده و از این مسئله به سادگی عبور نکنید زیرا اعتیاد ریشه های زندگی مشترک را خواهد سوزاند.

  • بد اخلاقی بیش از حد:

تندخویی و بد اخلاقی بیش از حد همسرتان را جدی بگیرید. اگر فواصل بین زمان هایی که وی عصبی و غیر عادی است، کوتاه است دقت کنید چرا که ممکن است وی فردی پرخاشگر و تندخو باشد و حتی در این زمان های به شما، خودش و یا دیگران آسیب برساند. در این مورد دو کار می توانید انجام دهید: در ابتدا اگر دچار تردید شده اید در مورد همسر آینده تان بیشتر تحقیق کنید و او را در دفعات مختلف بیازمایید و در مرحله دوم با یک روان پزشک مشورت نمایید زیرا این گونه اخلالات قابل درمان است ولی هیچ گاه درمان را به بعد از ازدواج موکول نکنید.

  • وابستگی غیر متعارف:

همه افراد والدینشان را دوست دارند، اما اگر به این نتیجه رسیدید که وابستگی شریک آینده زندگی شما به والدینش در حدی است که استقلال فکری خود را از دست داده است این نشانه خوبی برای شروع زندگی مشترک نیست ولی اگر وابستگی در حد متعارف، مشورت و نظرخواهی از آن ها باشد نمی تواند ایجاد مشکل نماید. البته در نظر داشته باشید که به صورت منطقی همسر آینده شما نباید نسبت به والدینش بسیار سرد و بی تفاوت برخورد کند. در این مورد نیز با مسئله مواجه شوید.

  • فقط حرف خودش را قبول دارد:

بهم زدن نامزدی نیز می تواند در این مورد اتفاق بیافتد. اگر همسر آینده شما برای نظرات و افراد دیگران علی الخصوص شما اهمیتی قائل نیست و حرف، حرف خودش است در این هنگام است که باید تردید کرده و تحقیقات خود را در این زمینه به وسیله همکاران، همکلاسی ها و دوستانش تکمیل کنید تا زمانی که تردیدتان برطرف شود و یا تصمیم عاقلانه ای در این زمان بگیرید. استبداد و سلطه جویی از آن موارد اخلاقی است که زندگی مشترک را با اختلال جدی مواجه می کند.

مطالب مرتبط: چه سوال هایی را باید در دوران نامزدی از همسر آینده خود پرسید؟

 

مرکز مشاوره فرمانیه: بلوار اندرزگو، ساختمان پارسیان، طبقه پنجم ، کلینیک روانشناسی و مشاوره خانواده
تلفن:  ۲۲۳۲۱۰۵۲ -۰۲۱       ۸۴۹۰۹۴۴ – ۰۹۱۲

مرکز مشاوره صادقیه: فلکه دوم صادقیه، خیابان ستارخان، کلینیک روانشناسی و مشاوره ندای آرامش
تلفن:  ۸۴۹۰۹۴۴ -۰۹۱۲       ۲۲۳۲۱۰۵۲ – ۰۲۱

نامزدی را بهم بزنم؟
۵ (۱۰۰%) ۴ رای s
اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی:

درباره‌ی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.