خانه / مقالات روانشناسی و مشاوره / مصرف قرص ترامادول و بارداری

مصرف قرص ترامادول و بارداری

سوال: همسر (شوهر ) من ترامادول مصرف می کند. آیا می توانیم باردار شویم ؟ آیا مصرف ترامادول، برای جنین خطرناک است؟

پاسخ :

ترامادول داروی مبتنی بر مرفین  و اپیویید است. این بدان معنی است که افراد مصرف کننده ترامادول، همان علایم و نشانه های مصرف کننده های مواد مخدر را دارند .

از نظر روانی، افراد مصرف کننده ترامادول دارای وابستگی جسمی و روانی شدید به قرص و یا سایر مواد مخدر است

همچنین ویژگی های شخصیتی افراد مصرف کننده مواد مخدر با افراد مصرف کننده ترامادول همسانی دارد. این بدان معنی است که همسر شما دچار اعتیاد است و در صورت بارداری ، اینده فرزندتان از نظر عاطفی، اجتماعی، خانوادگی و غیره مشخص نیست.

همچنین در نظر داشته باشید در بیشتر موارد و با گذشت زمان، فرد مصرف کننده ترامادول، مصرف خود را افزایش داده و شرایط مختلف او دچار بحران های جدی تری می شود.

اولین رکن برای فرزند پروری مناسب و داشتن خانواده ای مناسب، یک پدر و یک مادر سالم می باشد. این سلامت هم جسمی و هم روانی خواهد بود.

در نهایت ، پیشنهاد می کنم تا قطع مصرف مواد مخدر  ( ترامادول ) ، و همینطور سه سال برای ثبات در پرهیز ایشان صبر کنید و در صورت ضرورت ، با مشورت با یک روانشناس تصمیم به بارداری بگیرید.

 

مصرف قرص ترامادول و بارداری
۵ (۱۰۰%) ۱ رای
اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی:

درباره‌ی کلینیک روانشناسی

جامع ترین و تخصصی ترین مرکز مشاوره ازدواج و خانواده. مرکز مشاوره فرمانیه: بلوار اندرزگو، ساختمان پارسیان، طبقه پنجم ، کلینیک روانشناسی و مشاوره خانواده مرکز مشاوره صادقیه: فلکه دوم صادقیه، خیابان ستارخان، خیابان شهدای صادقیه، کلینیک ندای آرامش تلفن: 8490944 -0912 ***** 22321052 - 021

۴ نظر

 1. سلام خسته نباشید من الان ۴ ماه ازدواج کردم تازه از جیب شوهرم قرص ترا مادول پیدا کردم.میگه واسه تاخیر جنسی استفاده میکنم آیا حقیقت داره همچین چیزی؟

  • سلام خسته نباشید من الان ۴ ماه ازدواج کردم تازه از جیب شوهرم قرص ترا مادول پیدا کردم.میگه واسه تاخیر جنسی استفاده میکنم آیا حقیقت داره همچین چیزی؟
   نمیدونم چیکار کنم.به کی بگم.میگه یه بار بیشتر استفاده نکردم.ازکجا بفهمم یه بار استفاده کرده یا چند بار؟

  • با سلام. ماهیت اعتیاد و سو مصرف مواد مخدر ، انکار است. هر چند نمی توان با قاطعیت گفت که حرف ایشان چقدر درست است.
   همانطور که در سایر مقالات سایت نیز ذکر شده ، این دارو ، در صورت عدم تجویز پزشک، به شدت اعتیاد اور است. حتی اگر برای رفع مشکل زودانزالی مصرف شده باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.