خانه / مقالات روانشناسی و مشاوره / مصرف قرص ترامادول و بارداری

مصرف قرص ترامادول و بارداری

سوال: همسر (شوهر ) من ترامادول مصرف می کند. آیا می توانیم باردار شویم ؟ آیا مصرف ترامادول، برای جنین خطرناک است؟

پاسخ :

ترامادول داروی مبتنی بر مرفین  و اپیویید است. این بدان معنی است که افراد مصرف کننده ترامادول، همان علایم و نشانه های مصرف کننده های مواد مخدر را دارند .

از نظر روانی، افراد مصرف کننده ترامادول دارای وابستگی جسمی و روانی شدید به قرص و یا سایر مواد مخدر است

همچنین ویژگی های شخصیتی افراد مصرف کننده مواد مخدر با افراد مصرف کننده ترامادول همسانی دارد. این بدان معنی است که همسر شما دچار اعتیاد است و در صورت بارداری ، اینده فرزندتان از نظر عاطفی، اجتماعی، خانوادگی و غیره مشخص نیست.

همچنین در نظر داشته باشید در بیشتر موارد و با گذشت زمان، فرد مصرف کننده ترامادول، مصرف خود را افزایش داده و شرایط مختلف او دچار بحران های جدی تری می شود.

اولین رکن برای فرزند پروری مناسب و داشتن خانواده ای مناسب، یک پدر و یک مادر سالم می باشد. این سلامت هم جسمی و هم روانی خواهد بود.

در نهایت ، پیشنهاد می کنم تا قطع مصرف مواد مخدر  ( ترامادول ) ، و همینطور سه سال برای ثبات در پرهیز ایشان صبر کنید و در صورت ضرورت ، با مشورت با یک روانشناس تصمیم به بارداری بگیرید.

 

مصرف قرص ترامادول و بارداری
به این مطلب امتیاز دهید.
اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی:

درباره‌ی کلینیک روانشناسی

جامع ترین و تخصصی ترین مرکز مشاوره ازدواج و خانواده. مرکز مشاوره فرمانیه: بلوار اندرزگو، ساختمان پارسیان، طبقه پنجم ، کلینیک روانشناسی و مشاوره خانواده مرکز مشاوره صادقیه: فلکه دوم صادقیه، خیابان ستارخان، خیابان شهدای صادقیه، کلینیک ندای آرامش تلفن: 8490944 -0912 ***** 22321052 - 021

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.