خانه / مشاوره قبل از ازدواج | مشاوره پیش از ازدواج / سوالات رایج پیرامون مشاور ازدواج و مشاوره پیش از ازدواج

سوالات رایج پیرامون مشاور ازدواج و مشاوره پیش از ازدواج

مشاور ازدواج یکی از اصلی ترین و مهم ترین بخش های شروع زندگی مشترک است که ممکن است در مورد آن سوالات زیادی داشته باشید. در این نوشتار سعی کردیم به سوالات رایج شما در این خصوص پاسخ دهیم.

۱٫ آیا مشاور ازدواج و یا روانشناس ازدواج ، ممکن است سبب جدایی دو نفر و یا به هم خوردن ازدواج آنها شود؟

مشاور ازدواج به هیچ عنوان به جای شما تصمیم نمی گیرد. در واقع تنها شخصی که صلاحیت ساختن آینده خود را دارد، خود افراد هستند. مشاور ازدواج به عنوان فردی که اطلاعات بسیار زیادی در رابطه با سلامت روان افراد ، و همچنین میزان تطابق زوجین دارد عمل می کند. او نکاتی را به شما نشان می دهد که شما ممکن است متوجه آنها نباشید.

۲مشاور ازدواج | مرکز مشاوره ازدواج و خانواده | مشاور خانواده. با نامزد یا خواستگاری که اعتقادی به مشاوره پیش از ازدواج ندارد چگونه رفتار کنم؟

افرادی که به هر دلیلی تمایل به مشاور ازدواج و یا مشاور خانواده ندارند، معمولاً گزینه مناسبی برای ازدواج نیستند. این افراد غالباً توانایی حل مسئله پایینی دارند و یا ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد که نگران فاش شدن آن باشند. این مشلات ممکن است یک بیماری، یک رابطه ناسالم موازی، مشکل در سلامت روان و یا هر چیز دیگری باشد. اگر خواستگار یا نامزد شما اعتقادی به مشاوره ازدواج ندارد، بهتر است کمی دست نگهدارید و ازدواج خود را به تعویق بیاندازد. پیشنهاد می کنیم در چنین شرایطی به صورت فردی از مشاوره ازدواج تلفنی و مشاوره ازدواج حضوری استفاده کنید.

۳٫ آیا تمامی افرادی که قصد ازدواج دارند، نیازمند مراجعه به مشاور خانواده و مشاوره ازدواج هستند؟

بله – تمامی افرادی که قصد ازدواج دارند، حتماً و ضرورتاً دوره مشاوره پیش از ازدواج را باید طی کنند. حتی اگر خودشتان تحصیلات مرتبط با روانشناسی و یا مشاوره داشته باشند. نکاتی که یک مشاور ازدواج در خارج از موضوع متوجه می شود را ممکن است شما متوجه نشوید. خوشبختانه مجلس طرحی را در دست بررسی دارد که مشاوره پیش از ازدواج را الزامی و اجباری می کند.

۴ – تست هایی که در فرآیند مشاور ازدواج انجام می شود شامل چیست؟ آیا نمی توانم خودمان تست ها را در اینترنت انجام دهیم.

تست های مشاور پیش از ازدواج، مجموعه ای از تست های تخصصی است که موارد مختلفی را می سنجد. اصلی ترین عواملی که در این تست ها سنجیده می شود شامل سلامت روان مرد، سلامت روان زن، میزان تفاهم، درونگرایی و برونگرایی، ساختارهای کلی شخصیت، مشلات احتمالی رفتاری، تطابق ارزشی و عقیدتی، میزان بلند پروازی و …. است. این تست ها تنها در صورت استفاده نزد یک روانسنج کاربرد دارد و در غیر اینصورت فاق اعتبار است.برای اطلاع بیشتر در خصوص تست مشاوره قبل از ازدواج اینجا کلیک کنید.

این متن به مرور کامل می شود.

سوالات رایج پیرامون مشاور ازدواج و مشاوره پیش از ازدواج
۵ (۱۰۰%) ۱ رای
اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی:

درباره‌ی کلینیک روانشناسی

جامع ترین و تخصصی ترین مرکز مشاوره ازدواج و خانواده. مرکز مشاوره فرمانیه: بلوار اندرزگو، ساختمان پارسیان، طبقه پنجم ، کلینیک روانشناسی و مشاوره خانواده مرکز مشاوره صادقیه: فلکه دوم صادقیه، خیابان ستارخان، خیابان شهدای صادقیه، کلینیک ندای آرامش تلفن: 8490944 -0912 ***** 22321052 - 021

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.