خانه / مقالات روانشناسی و مشاوره / چگونه از خیانت همسر جلوگیری کنیم ؟

چگونه از خیانت همسر جلوگیری کنیم ؟

چگونه از خیانت همسر جلوگیری کنیم ؟ چگونه از خیانت زن یا مرد زندگی مان پیشگیری کنیم ؟ آیا همسرم خیانت می کند ؟ و …. اینها سوالاتی است که به کرات از زوجین جوان و در جلسات مشاوره پیش از ازدواج، می شنویم. سعی می کنیم در این مقاله پاسخ جامعی به چگونگی جلوگیری از خیانت همسر بپردازیم.

چگونه از خیانت جلوگیری کنیم ؟ 

اگر راستش را بخواهید، جلوگیری از خیانت به پیش از ازدواج باز می گردد. در واقع انتخاب همسر مهم ترین مرحله زندگی هر شخصی محسوب می شود. دلیل این موضوع آن است که فردی که امروز به عنوان شریک زندگی و همسرمان انتخاب می کنیم، در آینده زمان بسیار زیادی را با او سپری خواهیم کرد. همچنین انتخاب همسر به این معناست که حاضر شدیم بر روی تمامی زن های دیگر و یا تمامی مردان دیگر چشم ببندیم.

انتخاب سالم، کلید اصلی جلوگیری از خیانت است.

اگر انتخاب ما فردی نامناسب باشد، احتمال بروز خیانت بیش از پیش محتمل خواهد بود. برای مثال در مواقعی که فردی با اختلالات شخصیت انتخاب می کنیم، نباید توقع چندانی از زندگی آرام و شاد داشته باشیم. اگر نمی دانید اختلال شخصیت چیست؟ می توانید مقاله مرتبط با اختلال شخصیت چیست؟ را مطالعه کنید.

بسیاری از افرادی که خیانت می کنند دچار مشکلات رفتاری و یا شخصیتی هستند. پس اولین رکن و شاید مهم ترین رکن در پیشگیری از خیانت ، به انتخاب سالم و صحیح در ازدواج باز می گردد. ممکن است از خود بپرسید که چگونه می توان به ازدواج سالم یقین پیدا کرد. برای این موضوع لازم است مشاوره پیش از ازدواج را جدی بگیرید. اگر در مورد مشاوره پیش از ازدواج سوالی دارید می توانید مقاله مشاوره پیش از ازدواج را مطالعه کنید.

ذکر این نکته ضروری است که اگر در زندگی زناشویی متوجه خیانت شدید، حتماً دلیل بر انتخاب نادرست شما نیست بلکه خیانت همسر دلایل متعدد دیگری نیز دارد. 

مشکلات زناشویی بعد از ازدواج را جدی بگیرید !

متاسفانه فرهنگ ما به نوعی است که بسیاری از افراد پس از به دست آوردن چیزی از آن نگهدای خوبی نمی کنندو یکی از موضوعاتی که نیاز به مراقبت و نگهداری ضروری دارد، زندگی زناشویی است. به بیانی دیگر، یکی از اصلی ترین دلایل خیانت به مشکلات زناشویی بعد از ازدواج باز می گردد. هر چند در هر خانواده ای اختلاف وجود دارد اما ریشه دار شدن مشکلات زوحین، علی الخصوص مشکلات جنسی، تا میزان زیادی سبب خیانت می شود. 

مشکلات زناشویی ممکن است ریشه های جنسی و غیر جنسی داشته باشد. مثلاً برخی از مردان دچار اختلالات جنسی نظیر انزال زودرس ، یا مشکلات مرتبط با نعوظ مردانه هستند. همچنین برخی از خانوم ها مشکلاتی چون مقاربت دردناک و یا واژینیسموس را تجربه می کنند. بهتر است اگر دچار مشکلات جنسی و زناشویی هستید، پیش از آنکه رابطه جنسی به سردی برود، جهت درمان اقدام کنید. بسیاری از مشکلات زناشویی با چند جلسه سکس تراپی، قابل درمان است.

همچنین پیشنهاد می شود مطالب زیرا را نیز مطالعه کنید : 

رفتار مناسب در مقابل خیانت همسر چیست ؟ 

چرا خیانت اتفاق می افتد ؟ دلیل خیانت به همسر چیست؟

چگونه از خیانت همسر جلوگیری کنیم ؟
به این مطلب امتیاز دهید.
اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی:

درباره‌ی کلینیک روانشناسی

جامع ترین و تخصصی ترین مرکز مشاوره ازدواج و خانواده. مرکز مشاوره فرمانیه: بلوار اندرزگو، ساختمان پارسیان، طبقه پنجم ، کلینیک روانشناسی و مشاوره خانواده مرکز مشاوره صادقیه: فلکه دوم صادقیه، خیابان ستارخان، خیابان شهدای صادقیه، کلینیک ندای آرامش تلفن: 8490944 -0912 ***** 22321052 - 021

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.