خانه / مشاوره قبل از ازدواج | مشاوره پیش از ازدواج / تست مشاوره و روانشناسی قبل از ازدواج

تست مشاوره و روانشناسی قبل از ازدواج

تست مشاوره قبل از ازدواج | تست مشاوره پیش از ازدواجتست مشاوره قبل از ازدواج ؛ چقدر می تواند به ازدواج موفق کمک کند؟

با استفاده از تست های مشاوره قبل از ازدواج ، تا میزان زیادی می توانیم ازدواج موفق را پیش بینی و بررسی کنیم. هر چند روانشناسان و مشاوران به جای زوجین تصمیم نمی گیرند ولی با استفاده از تست های ازدواج ، تا میزان زیادی می توان مشکلات احتمالی و تعارضات آینده را پیش بینی کرد.

تست روانشناسی ازدواج ، دروغ سنج هم دارد؟

در فرآیند مشاوره پیش از ازدواج ، تست های مختلف روانشناسی از زوجین اخذ می شود که تعدادی از انها دارای مقیاس های سنجش حقیقت یاب ( دروغ سنج ) و میزان دقت در تست روانشناسی می باشد. در صورتی که فرد قصد داشته باشد تست روانشناسی ازدواج را به صورت ناصحیح و یا بدون دقت لازم پر کند، علائم و نشانه ها می تواند نشانگر عدم همکاری و یا وجود مشکل در شخصیت باشد.

تست آمادگی برای ازدواج ، یا تست تفاهم قبل از ازدواج ، اعتبار علمی ندارد.

با گسترش اینترنت و استفاده روز افزون افراد از تکنولوژی های جدید، شاهد گسترش تست های روانشناسی نادرست و فاقد اعتبار علمی هستیم. این نکته حائر اهمیت است که به هیچ عنوان، آینده خود را با استفاده از تست های ازدواج آنلاین به خطر نیاندازید. 

در واقع تنها تست هایی دارای اعتبار و ارزش علمی است که توسط یک روانشناس و یا مشاور ازدواج زبده تحلیل و ارزیابی شد. همچنین تست قبل از ازدواج ، همراه با ارزیابی بالینی و روانشناختی دقیق دارای بهترین نتیجه می باشد. سعی کنید برای انجام تست های قبل ازدواج ، به متخصص روانشناس مراجعه کنید.

سوالات تست مشاوره قبل از ازدواج ، شامل چه مواردی می شود؟

سوالات تست مشاوره قبل از ازدواج ، بسته به مرحله آشنایی و شناخت زوجین از یکدیگر متفاوت است. اما به طور کلی چهار مرحله ضروری زیر را شامل می شود:

  • بررسی و تایید سلامت روان مرد و زن به وسیله سوالات و تست های مرتبط با سلامت روان 
  • بررسی تطابق ها و تفاهم ها به وسیله تست های روانشناسی و همینطور مصاحبه دو نفره
  • بررسی مهارت های فردی و همانطور چالش هایی که ممکن است در آینده در زندگی زناشویی با آن مواجه شوند.
  • ارزیابی هوش هیجانی دو طرف که سبب اطمینان از توانایی درک، همدلی و پایبندی در مشکلات است.

تست مشاوره پیش از ازدواج ، تمامی مشکلات را عنوان می کند.

تست مشاوره قبل از ازدواج ، تا میزان زیادی در شناسایی مشکلات مرتبط با سلامت روان ، طرحواره ها و مشکلات جدی زناشویی کارآمد است. اما به هر حال ، نتیجه و ارزیابی های ضروری دیگر توسط روانشناس صورت می گیرد و تست مشاوره پیش از ازدواج ، نقش تکمیلی دارد. در واقع این دو فرآیند در کنار یکدیگر می توان بهترین اطمینان را به زوجین در خصوص مشکلات احتمالی بدهد.

تست مشاوره و روانشناسی قبل از ازدواج
به این مطلب امتیاز دهید.
اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی:

درباره‌ی کلینیک روانشناسی

جامع ترین و تخصصی ترین مرکز مشاوره ازدواج و خانواده. مرکز مشاوره فرمانیه: بلوار اندرزگو، ساختمان پارسیان، طبقه پنجم ، کلینیک روانشناسی و مشاوره خانواده مرکز مشاوره صادقیه: فلکه دوم صادقیه، خیابان ستارخان، خیابان شهدای صادقیه، کلینیک ندای آرامش تلفن: 8490944 -0912 ***** 22321052 - 021

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.