ازدواج با خواستگار بیکار

ازدواج با خواستگار بیکار از جمله مباحثی است که دختران دم بخت باید جدی تر به آن فکر کنند.

داشتن شغل مناسب لازمه‌ هر ازدواجی است، چرا که می‌تواند بر میزان هزینه‌های زندگی مشترک و آینده ازدواج تاثیر بگذارد.

وقتی پسری به سن ازدواج برسد و شغل مناسبی داشته باشد یکی از مهم‌ترین موانع ازدواجش از سر راه برداشته می‌شود، چرا که بدون کسب درآمد، شروع زندگی مشترک کاری بسیار دشوار است. و فرد بیکار مسلما با مانع بزرگی برای ازدواج رو به رو است.

نیاز اقتصادی و داشتن شغل و درآمد از نیازهای اساسی انسان در زندگی است، بنابراین برای مدیریت زندگی مشترک و پس از ازدواج این نیاز وجود خواهد داشت و باید به شکلی تأمین شود. برای این که بتوانیم خود را از نظر مالی تامین کنیم و یک خانواده را بچرخانیم و بتوانیم که سرمان را در جامعه بالا نگه داریم و مهم تر از همه برای تشکیل یک زندگی مشترک نیاز به کار داریم.

مطالب مرتبط: ۹ سوال اساسی برای خواستگاری

ازدواج با خواستگار بیکار

ازدواج با خواستگار بیکار

یکی از مهم‌ترین عواملی که دختران باید در هنگام ازدواج در نظر بگیرند، شغل همسر آینده‌شان است. نوع کار یک مرد بر زندگی مشترک تاثیر زیادی دارد و به همین دلیل، هنگام خواستگاری شغل و میزان درآمد، جزء مهم‌ترین سئوالاتی است که پرسیده می‌شود.

در جلسات خواستگاری و آشنایی دختر و پسر برای ازدواج، یکی از موضوعاتی که به راحتی از آن می گذرند ولی در آینده حسابی مشکل زا خواهد شد و مانند آتش زیر خاکستر عمل خواهد کرد، مسئله شغل و کار می باشد.

بیکاری یعنی چه؟

یک فرد بیکار برای گذراندن زندگی خود هیچ درآمدی ندارد و دیگر قادر نیست که نان آور یک خانواده باشد. باید دنبال کار جدیدی بگردد که بسیار وقت گیر است. این تجربه ای بسیار آسیب زا است چون انسان ها برای بقاء روی کارشان تکیه می کنند. خانه نشستن کار آسانی نیست. فرد قادر نخواهد بود خود را به طرز مفیدی به کاری مشغول کند. اگر همسر او سر کار برود، احساس بسیار بدتری هم پیدا خواهد کرد. بالاخره مردها همیشه می خواهند در مسائل مالی رتبه بالاتری نسبت به همسرشان داشته باشند و پول بیشتری در بیاورند.

فرد بیکار

ازدواج با خواستگار بیکار

این ها گیج‌کننده‌ترین افرادی هستند که ممکن است با آن‌ها برخورد کنیم. آن‌ها به راحتی با دیگران رابطه برقرار می‌کنند. زن‌ها نیز می‌توانند چنین شخصیتی داشته باشند ولی کمتر به چشم می‌آید چون کار نکردن زن، در جامعه قابل قبول است.

اگر با چنین فردی ازدواج کنید در واقع با کودکی رشد نیافته ازدواج کرده‌اید. این نوع فرد نیاز شدیدی به تفریح به معنای کودکانه‌اش دارد. فرد بیکار تماس خیلی کمی با واقعیات دنیا دارد، او با واقعیت خودش زندگی می‌کند. فرد بیکار، عادی به نظر می‌رسد و تا وقتی کسی از او انتظار چیزی نداشته باشد می‌تواند مثل یک آدم عادی رفتار کند. اگر با چنین فردی ازدواج کنید تا وقتی از او حمایت کنید و هر کاری برایش بکنید و چیزی از او نخواهید زندگی خوبی خواهید داشت.

مردی که قدرت کار و تلاش را در خود به واسطه تنبلی از  بین برده است چگونه می تواند یک زندگی را بچرخاند. در دنیایی که همه چیز برای پیشرفت وابسته به حرفه و درآمد است چطور می تواند زندگی بدون این دو ویژگی را تحمل کرد. یک شوهر بیکار فردی واقعاً خسته کننده است که کنار آمدن با آن کار بسیار سخت و دشوار می باشد. اگر زن سر کار برود که دیگر اوضاع دشوارتر می شود.

آسیب های ازدواج با خواستگار بیکار

  1. یک فرد بیکار روحیه بسیار ضعیفی داشته و احساس پستی و حقارت می کند. و نمی تواند حمایت کننده باشد
  2. از نظر اجتماعی نیز این فرد به مشکل بر می خورد. باید بتواند پرستیژ اجتماعی خود را حفظ کند که نمی تواند. ممکن است گروه همسالانش او را نپذیرند. رفتارهای او ممکن است تغییر کند و دیگر به اندازه قبل اجتماعی نخواهد بود.
  3. شاید به نظر دیگران بی ادب به نظر برسد که به علایق دیگران اهانت می کند.
  4. در خانه هم در مقابل همسر و فرزندانش همین برخورد را خواهد داشت. 
  5. در موارد حاد حتی ممکن است منجر به افسردگی هم بشود.
  6. نمی تواند آینده زندگی مشترکتان را تامین کند. بنابراین با این فرد آینده ای نخواهید داشت.
  7. اگر با یکی از آن‌ها صمیمی شوید و ازدواج کنید، روز به روز آزرده‌تر می‌شوید.
  8. فرد بیکار به صورت مستقیم شما را عذاب نمی‌دهد. با کارهایی که نمی‌کند بیش از کارهایی که انجام می دهد ناراحت‌تان می‌کند.
  9. چنین فردی برای گذران زندگی و اموراتش به حامیانی چون زن، بستگان و دوستانش نیاز دارد.
  10. موجب آزار و ناراحتی و در نهایت مشکلات مالی می شود.

 

مرکز مشاوره فرمانیه: بلوار اندرزگو، ساختمان پارسیان، طبقه پنجم ، کلینیک روانشناسی و مشاوره خانواده
تلفن: ۲۲۳۲۱۰۵۲ -۰۲۱ ۸۴۹۰۹۴۴ – ۰۹۱۲

مرکز مشاوره صادقیه: فلکه دوم صادقیه، خیابان ستارخان، کلینیک روانشناسی و مشاوره ندای آرامش
تلفن: ۸۴۹۰۹۴۴ -۰۹۱۲ ۲۲۳۲۱۰۵۲ – ۰۲۱

ازدواج با خواستگار بیکار
۵ (۱۰۰%) ۲ رای s
اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی:

درباره‌ی کلینیک روانشناسی و مرکز مشاوره ازدواج ، خانواده و سلامت جنسی

جامع ترین و تخصصی ترین مرکز مشاوره ازدواج و خانواده. مرکز مشاوره فرمانیه: بلوار اندرزگو، ساختمان پارسیان، طبقه پنجم ، کلینیک روانشناسی و مشاوره خانواده مرکز مشاوره صادقیه: فلکه دوم صادقیه، خیابان ستارخان، خیابان شهدای صادقیه، کلینیک ندای آرامش تلفن: 8490944 -0912 ***** 22321052 - 021

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.